مار جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018

مار: جام جهانی اروپا مقدماتی جام جهانی 2018 نروژ جمهوری چک norvezh jomhori chek moghadamati jam jahani 2018

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات برانکو را هم! , کی‌روش را اعدام کنید

برخورد با کی‌روش و برانکو انگار وجه خفته‌ای از فرهنگ زیاده‌خواه ایرانی است که خیلی سریع گذشته را فراموش می‌کند و موفقیت‌های بزرگ را زیر پا می‌گذارد و به خاطر شک

برانکو را هم! , کی‌روش را اعدام کنید

کی روش را اعدام کنید؛ برانکو را هم!

عبارات مهم : ایران

برخورد با کی روش و برانکو انگار وجه خفته ای از فرهنگ زیاده خواه ایرانی است که خیلی سریع گذشته را فراموش می کند و موفقیت های بزرگ را زیر پا می گذارد و به خاطر شکست های کوچک زبان به انتقادهای تند می گشاید.

به گزارش ایسنا، مهدی شادمانی در عصر کشور عزیزمان ایران نوشت: «شاید اگر قرار بود امروز نظرسنجی ای میان اهالی فوتبال برگزار شود و منفورترین مربیان سال گزینش شوند، کارلوس کی روش و برانکو ایوانکوویچ گزینش های اول بودند. اولی به خاطر سرشاخ شدن با علی کریمی و دومی به خاطر شکست خوردن در داربی. ولی این شرایط تا چه حد منطقی و طبیعی است؟

ظاهرا نفرت از کی روش به خاطر اظهار نظرش علیه علی کریمی هست. کریمی در برنامه نود اعلام کرد که سباستین دستیار کی روش پسرخوانده اوست و کی روش در جواب گفت این اتهام بزدلانه ای است که به من زده می شود. همین جمله راحت و کاملا مفهوم کی روش به این شکل معنی شد: «کریمی بزدل» است و حسابی باعث افت محبوبیت کی روش شد.

برانکو را هم! , کی‌روش را اعدام کنید

اما علت حرف کی روش چه بود؟ سرمربی تیم ملی بعد از افزایش به جام جهانی و البته در جریان درگیری با برانکو ایوانکوویچ درگیری مبسوطی با یکی از روزنامه ها داشت؛ روزنامه ای که در غیبت کی روش هر روز گزارشی علیه برانکو در دفاع از کی روش مطرح می کرد و در این گزارش ها از برانکو خواسته می شد که عذرخواهی کند و امیدوار باشد که کی روش برانکو را ببخشد.

این گزارش ها هر چند به نفع سرمربی به نظر می رسید و موضع او را قدرتمند می کرد ولی با هجمه طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) به صفحه شخصی اش در فیسبوک مشخص شد که دقیقا به ضرر سرمربی تیم ملی بوده است.

برخورد با کی‌روش و برانکو انگار وجه خفته‌ای از فرهنگ زیاده‌خواه ایرانی است که خیلی سریع گذشته را فراموش می‌کند و موفقیت‌های بزرگ را زیر پا می‌گذارد و به خاطر شک

کی روش بعد از ورود به کشور عزیزمان ایران با جوسازی روزنامه مربوط مواجه شد. او که دستیارانش را در نشر این اخبار مقصر می دانست همه را کنار گذاشت و رابطه با رسانه ذکر شده است را کامل قطع کرد و حتی در یک کنفرانس مطبوعاتی نسبت به آن روزنامه تصویر العملی تند نشان داد. از کنار رفتن دستیاران ایرانی تا بازگشتشان به کادر زمانی طول کشید و در این وقت روزنامه مزبور گزارشی نوشت در مورد این که کی روش از مربیان ایرانی خواسته علیه برانکو حرف بزنند و چون این اتفاق رخ نداده اخراج شده است اند؛ درخواستی که ظاهرا کی روش نکرده بود و باز به عصبانیتش اضافه کرد.

اما این روزنامه پا را فراتر گذاشت و در جذب سباستین مدعی شد که رابطه عاطفی ای خاصی میان کی روش و سباستین برقرار است که بعدا چند کانال این رابطه را غیر عرفی توصیف کردند. صحبت های کریمی در برنامه نود به نوعی یادآور همه این خاطرات بود.

کریمی ادعای روزنامه را جهت اخراج ایرانی ها تکرار و به رابطه سباستین و کی روش اشاره کرد؛ جمله هایی که جهت عصبانی شدن کی روش و استفاده از کلمه بزدلانه در برابر اتهامات کافی بود. در اصل ولی کی روش از یک جریان عجیب عصبانی بود و حتی در صحبت هایش تکرار کرد که کریمی باید افشا کند این اطلاعات را از کجا آورده است.

برانکو را هم! , کی‌روش را اعدام کنید

اما این همه ماجرا علیه سرمربی نبود که او در مدت اخیر به خاطر قرارداد با بانک سامان تحت فشار قرار گرفته ولی کسی توضیح نداده که فدراسیون چون توانایی پرداخت اقساط حقوقی را ندارد این قرارداد را فراهم کرده هست. او به خاطر ندیدن مسابقه های لیگ برتر تحت انتقاد شدید است و البته به خاطر مرخصی ها و حتی عدم دعوت علیپور هم بارها مورد انتقاد قرار گرفته.

اما هنگامی که از کی روش انتقاد می کنیم و این طور او را در منگنه می گذاریم از چه چیزی انتقاد می کنیم؟ سرمربی پرتغالی تیم ملی کشور عزیزمان ایران در همه هفت سال گذشته رویه نادیده گرفتن لیگ برتر را کاملا جدی گرفته هست. او با همین شیوه است که تیم ملی کشور عزیزمان ایران را دو بار به جام جهانی رسانده و این بار دبل کرده، رکورد زده و زودترین حضور در تاریخ جام جهانی جهت کشور عزیزمان ایران را رقم زده است.

برخورد با کی‌روش و برانکو انگار وجه خفته‌ای از فرهنگ زیاده‌خواه ایرانی است که خیلی سریع گذشته را فراموش می‌کند و موفقیت‌های بزرگ را زیر پا می‌گذارد و به خاطر شک

شما راجع به کی روشی حرف می زنید که اگر مرخصی زیاد هم رفته، در نتیجه گیری فوق العاده بوده و تیم تقریبا میانگین کشور عزیزمان ایران از نظر بازیکن را ۴ سال است در سطح آسیا در رتبه عالی ترین قرارداده هست. حالا چنین مربی ای با کارنامه مشخص ۷ ساله به خاطر یک دستیار که خودش اعتقاد به او دارد و عده ای اعتقاد ندارند باید به روابط غیر اخلاقی متهم شود؟

کی روش همچنین در حال حاضر با عدم تمدید قرارداد هم از سوی فدراسیون فوتبال مواجه است و این در حالی است که شش ماه بعد از جام جهانی باید در جام ملت های آسیا به قهرمانی فکر کند، ظاهرا پیشنهادی از فدراسیون فوتبال ندارد و باید به فکر ترک تیمی باشد که برایش حسابی برنامه ریخته است.

برانکو را هم! , کی‌روش را اعدام کنید

حالا او در مواجهه با اتهام های غیر اخلاقی که کریمی فقط تکرارش کرده از کلمه بزدلانه استفاده کرده و در فهرست منفوران قرار گرفته است.

فکرش را بکنید معمار ۷ سال گذشته تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران با کارنامه فوق تصور حالا زیر باد انتقاد است و از محبوبیتش کم شده است و دقیقا در روزهایی که به تمرکز کافی جهت هدایت تیم ملی نیاز دارد، باید درگیر انتقادهای ریز و درشتی باشد که اگر درست هم بوده در ۷ سال قبل تاثیری در نتیجه تیم ملی نگذاشته است.

این داستان عجیب فقط جهت مردی که جهت تیم ملی نابود شده است کشور عزیزمان ایران موفقیت سازی کرده نیست و در مورد برانکو هم بعد از داربی در جریان است.

پرسپولیس همین چهار سال قبل که برانکو آمد اوضاع اسفناکی داشت. اوضاع اسفناک یعنی ۱۰ سال بدون قهرمانی، بدون ستاره خوب بدون پیروزی شیرین داربی و بدون هیچ امیدی به موفقیت. تیمی که نهایتا با علی دایی قهرمان جام حذفی شده است بود و نایب قهرمان لیگ برتر.

برانکو ولی آرام آرام تیم را در کورس قهرمانی گذاشت سال اولی که کامل روی نمیکت تیم نشست تیم را ۵۷ امتیازی کرد و با تفاضل قهرمانی را داد سال دوم یک هفته سریعتر از آخر فصل قهرمان شد و حالا ۵ هفته مانده به آخر لیگ برتر قهرمانی اش را مسجل کرده و از ۵ بازی فقط یک امتیاز می خواهد.

برانکو امروز در تمرین پرسپولیس ۱۰۰ نفر را روی سکو به عنوان منتقد داشته که به عملکردش انتقاد کرده اند و اتفاقا مدافع بازی کردن مسلمان در ترکیب تیم بوده اند. چرا؟ چون داربی را باخته هست. حالا دیگر همه یادشان رفته که در دوره ای دو صفر و سه صفر به استقلال باخته اند و باخت های ذلت باری هم بوده هست. حالا همه فقط ۴-۲ همین برانکو را یادشان است و به تاکتیک ها و تصمیمات او اعتراض می کنند.

اعتراض بابت یک بازی به مربی ای که قهرمانی قبل از عید را به هواداران هدیه داده از آن دسته اتفاقات عجیب است.

برخورد با کی روش و برانکو انگار وجه خفته ای از فرهنگ زیاده خواه ایرانی است که خیلی سریع گذشته را فراموش می کند و موفقیت های بزرگ را زیر پا می گذارد و به خاطر شکست های کوچک زبان به انتقادهای تند می گشاید.

این برخورد با مربیانی صورت می گیرد که ستاره های سال ۱۳۹۶ بوده اند و حتما معمار تیم ملی فعلی کشور عزیزمان ایران و معمار پرسپولیس هستند ولی حافظه جمعی واکنش‌ها عجیب از خود به نمایش می گذارد.

این فراموشکاری نسبت به روزهای ذلت چه جهت پرسپولیسی ها و چه جهت طرفداران تیم ملی نشان دهنده روحیه خطرناکی است که قدرتمند شده است است.

روحیه ای طلبکار و غیر منطقی که روزنامه نگار انگلیسی را مجبور می کند در مورد زیاده خواهی طرفداران تیم پیروزی (پرسپولیس) توییت کند. قرمزها ۱۵ امتیاز از تیم دوم جلو هستند و تیم ملی جهت نخستین بار دو دوره پشت سرهم به جام جهانی رسیده و بعد از برزیل دومین تیم افزایش کننده بوده هست. ما در مورد فوتبال و مردمی حرف می زنیم که ستاره های سال رو به آخر را زیر باد انتقاد گرفته اند و رهایشان نمی کنند. مردمانی عجیب از کشور عزیزمان ایران زمین.»

واژه های کلیدی: ایران | انتقاد | برانکو | ایرانی | روزنامه | پرسپولیس | علی کریمی | پرسپولیس | روزنامه نگار | برانکو ایوانکوویچ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz